TESLİMAT VE İADE ŞARTLARI

 

 

TESLİMAT ŞARTLARI:

 

 

Hedefimiz: Siz ürününüzü satın aldıktan sonra, tam olarak istediğiniz ürünü, eksiksiz ve en kısa zamanda size ulaştırmaktır.

 

 

Teslimat Akışı:

 

- Siparişinizin banka onayının teyidi ve sistemlerimiz ile tutarlılığının kontrol edilmesi,

 

- Stok kontrolü ve ürününüzün depo çıkışının yapılarak/tedarik edilerek isteğiniz doğrultusunda hazırlanması,

 

- Faturalama işleminin gerçekleştirilmesi,

 

- Siparişinizin anlaşmalı/tercih ettiğiniz kargo firmasına teslim edilmesi,

 

- Tarafınıza e-posta/SMS yoluyla bilgilendirme yapılması,

 

- Ürününüzün sorunsuz şekilde elinize ulaşması, sizin mutlu olmanız ve bizim gururlanmamız.

 

 

Notlar:

 

Sipariş etmiş olduğunuz ürünleri aynı gün kargoya teslim etmeye gayret ediyoruz. Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. Özel üretim ürünlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir. Bu tür ürünlerin teslimat bilgileri ve süreleri ürün sayfalarında belirtilmiştir. Ankara merkezli şirketimizden ürünler sipariş sayfasında belirtilen kargo firmasıyla gönderilecektir. Ürünlerin kargo teslim süresi ürün detayında belirtildiği gibi 3 (üç) iş günüdür. Temini zaman alan ürünler en fazla 7 (yedi) güne kadar kargoya teslim edilecektir. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda ise, konu ile ilgili bir e-posta size gönderilecek ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecek ve seçmiş olduğunuz yöntemle tarafınıza ulaştırılacaktır. Ürünler bazen ayrı olarak ulaştırılabilir, ancak bu durumda, ilave teslimat ücreti ödemeniz gerekmeyecektir. Siparişinizin gönderilmesinden sonra sizi e-posta ile bilgilendireceğiz. Ender de olsa tüketicinin aynı ürünü alması söz konusudur ve ürün stoklarda tükenebilmektedir. Bu durumda; Ödemesini internet üzerinden yaptınız ürün eğer stoklarımızda kalmamış ise en az 3 (üç) en fazla 30 (otuz) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihler arasında tüketiciye gönderilmek üzere temin edilememiş ise, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

 

Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra ürünlerin teslim süresi, teslimat adresine ve kargo firmasının teslimat hızına göre değişkenlik gösterebilir. Detaylı bilgiyi ilgili kargo firmasından alabilirsiniz.

 

Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı veya havale ile ödenmesi gerekmektedir.

 

Ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için lütfen gün içinde bulunduğunuz yerin adresini teslimat adresi olarak bildiriniz.

 

Kargonuz, kargo personeli tarafından kargo teslim fişine imza atmanız karşılığı teslim edilecektir. Kargo teslim fişini imzaladıktan sonra, kargo ambalajında sorun olmasa bile, kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneriyoruz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüşse kargo görevlisine hasar tespit tutanağı hazırlatıp firmamızla iletişime geçmelisiniz.

 

Teslimatı gerçekleştirecek kargo firmasının belirtmiş olduğunuz adreste teslimat için kimseye ulaşamazsa kapınıza pusula bırakacaktır. İlgili pusula üzerinde size teslimat yapacak olan kargo şubesinin adres ve telefonları bulabilirsiniz. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletecektir. Şayet 3 gün içerisinde de kargonuzu teslim almadığınız ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi tarafımıza geri gönderilecektir. Pusulada belirtilen kargo şubesi ile iletişime geçerek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmayabileceğini unutmayınız.

 

Belirtilen adreste herhangi bir hata durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır. Tarafınızdan belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben gönderilen e-posta ile teyit edilmektedir. Teslimatın gerçekleşmesi konusunda müşteri kadar kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya karşı da sorumluluğumuz söz konusudur.

 

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak, belirtilen iletişim kanalları üzerinden bilgi verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.

 

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından gönderilmektedir. Satın aldığınız ürünler bir teyit e-postası ile tarafınıza bildirilecektir.

 

Teslimat yapılacak adresin güvenilir olmadığına kanaat getirmemiz halinde (örneğin; halka açık posta adresi veya Posta Kutusunun adres olarak gösterilmesi durumunda) siparişi teslim etmeme hakkımız saklıdır. Eğer bu durum siparişinizi etkileyecekse, sizi durum hakkında mümkün olan en kısa süre içerisinde bilgilendireceğiz.

 

Kurye aradığında adreste kimsenin bulunmaması durumunda, ilave bir ücret alınmaksızın ikinci teslimatın ne şekilde yapılacağına dair açıklamaların bulunduğu bir “Yerinde değil” kartı bırakılacaktır. Ancak, üçüncü teslimat girişiminde ilave ücretler uygulanabilir.

 

 

İPTAL, İADE VE CAYMA ŞARTLARI:

 

Satın almış olduğunuz ürünü faturası kesilmeden önce, onay aşamasındayken cayma hakkınız kapsamında iptal edebilirsiniz. Faturası kesilen ürünler için şartları aşağıda belirtilen iade sürecinin başlatılması gerekmektedir.

 

6502 sayılı Kanun, "Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (İnternet, telefon yoluyla gibi) 14 (on dört) gün, kapıdan satışlarda yine 14 (on dört) gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 (yedi) gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. Tüketici cayma hakkını kullanırken, satın aldığı malı ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir; aksi takdirde tüketici cayma hakkını kullanamaz." hükmünü amirdir. Bu kapsamda, almış olduğunuz ürünü kullanmadan, teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numaranızı ve iade gerekçenizi de içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz. Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünün iadesi kabul edilmeyecektir.

 

İade ürün şartlarını taşıdığı tespit edilen ürünün bedeli, ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren, 10 (on) iş günü içerisinde bankanıza iade edilir. Banka tarafından yaşanılacak herhangi bir gecikme için firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Taksitli alınan ürünlerin bedeli banka tarafından taksitli olarak iade edilebilir.

 

Alıcı, kullanmış olduğu web sitesi üzerinden vermiş olduğu sipariş ile mesafeli satış sözleşmesini ve tüm koşullarını kabul etmiş durumdadır. Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır.

 

Firmamız, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta olup, Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

 

 

İade İçin Gerekli Koşul ve Esaslar:

 

1. İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ve/veya ambalajı ile yapılmalıdır. (Orijinal kutu/ambalaj, eğer mevcutsa ürünün kendi ambalajıdır.)

 

2. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

 

3. Ambalajı açılmış/bozulmuş, tahrip edilmiş ya da ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde Firmamızdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

4. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

 

5. Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

 

6. Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler iade/cayma hakkı kapsamı dışındadır.

 

7. İade edeceğiniz ürün kurumsal fatura ile satın alınmışsa yani faturası şirket adına kesilmişse, iade ederken şirketinizin düzenlemiş olduğu fatura ile gönderilmelidir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir.

 

8. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürüne ilişkin kargo ücreti; tarafınıza ürün teslimatın yapıldığı, anlaşmalı kargo şirketimiz vasıtasıyla iade yapılması koşuluyla tarafımızca ödenecektir.

 

9. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün firmamıza ulaştığı andan itibaren gerekli incelemelerin yapılması üzerine ve iade koşul ve şartlarının da sağlanması halinde 10 (on) gün içerisinde iade talebiniz onaylanır ve ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2 - 6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamakta olup, firmamızın herhangi bir sorumluluğu yoktur. Bu durumlarda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir.

 

10. Taksitli kredi kartı ödemelerinin iadesinde tutarın tamamı kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır). Bu işlem, taksit sayısı kadar ay devam eder.

 

 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır),


-İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler,


-Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır),


-Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler,


-Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri,


-Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,


-Online teslimat ile gönderimi sağlanan servis ve hizmet ürünleri, online oyunlar.

 

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizin kullanımını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.